Czy darmowe narzędzia do synchronizacji danych są bezpieczne?

CodeTwo Public Folders - safe networkCodziennie miliony ludzi udostępniają swoje cenne dane w Internecie. Z reguły robią to świadomie i na własne życzenie. Znane są jednak przypadki, w których niczego nieświadomi użytkownicy sieci, zawierzając na ślepo aplikcjom których używają, ujawniają swoje cenne dane biznesowe hakerowm i konkurencji. W jaki sposób? Prawdopodnie wielu z Was słyszało o przypadku opisanym na Computerworld, w którym dane potrzebne do zalogowania na wewnętrzne, cotygodniowe spotkanie online światowej korporacji McKinsey & Company stały się publiczne za sprawą aplikacji Kalendarz Google? Zapewne w dużej mierze stało się tak z powodu nieostrożności jednego z pracowników, jednak sytaucja ta w jasny sposób pokazuje, że używanie darmowych aplikacji Google do współdzielenia cennych danych biznesowych może zakończyć się ich wyciekiem.

W  świetle tych argumentów staje się jasne, że darmowe aplikacje służące do synchronizacji danych Outlooka z pewnością nie są dobrym rozwiązaniem dla firm, w  których bezpieczeństwo współdzielonych informacji stawiane jest na pierwszym miejscu. Takie programy z pewnością świetnie sprawdzają się w prywatnym życiu, jeżeli mowa jednak o profesjonalnym narzędziu biznesowym o najwyższych standardach bezpieczeństwa, CodeTwo Public Folders wydaje się być o wiele lepszym wyborem.

Przeczytaj więcej na ten temat na naszym angielskim blogu…
Przeczytaj o wycieku danych z Google Calendar na Computerworld
Odwiedź stronę główną CodeTwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.