Nowe wydanie Conversational Microsoft 365 Migrations dostępne do pobrania za darmo

Jeśli stoisz właśnie przed trudnym zadaniem migracji z lokalnego środowiska Exchange do chmury, polecamy książkę, dzięki której lepiej zrozumiesz ten proces. W szóstym wydaniu Conversational Microsoft 365 Migrations autorstwa J. Petera Bruzzese (8-krotnego Microsoft Office 365 MVP) znajdziesz informacje na temat natywnych sposobów migracji do Microsoft 365 (Office 365), a także dowiesz się, w jaki sposób narzędzia CodeTwo mogą uczynić cały proces migracji o wiele prostszym. Zainteresowany? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o książce, a następnie pobierz swój egzemplarz w wersji PDF.

Porozmawiajmy o migracji

Celem serii książek Conversational Geek jest omówienie skomplikowanych kwestii w formie, która przypomina swobodną rozmowę z ekspertem. Momentami jest zabawna i cały czas pozostaje łatwa w odbiorze. Chodzi o to, żeby czytelnik lepiej zrozumiał zagadnienie, ale nie został przytłoczony trudnymi pojęciami, niezrozumiałą terminologią, czy skomplikowanymi koncepcjami. Szóste wydanie Conversational Microsoft 365 Migrations także kieruje się tymi zasadami i jest świetnym źródłem informacji.

Czego dowiesz się z książki

Najważniejszą część książki stanowi opis migracji z lokalnego środowiska Exchange do Microsoft 365. J. Peter Bruzzese omawia kluczowe aspekty związane z przeniesieniem danych użytkowników do chmury, takie jak wybór sposobu migracji i planowanie procesu migracji. Następnie pisze o natywnych narzędziach dostępnych w rozwiązaniach Microsoftu. Kolejnym poruszanym zagadnieniem jest funkcjonowanie środowisk hybrydowych opartych na połączeniu lokalnego środowiska Exchange i środowiska Exchange Online (Microsoft 365).

Osobny rozdział został poświęcony zewnętrznemu narzędziu do migracji – CodeTwo Office 365 Migration. Mowa w nim o technologiach zapewniających bezpieczeństwo stosowanych w naszym programie, a także o innych jego funkcjach. J. Peter Bruzzese opisuje również liczne zalety CodeTwo Office 365 Migration, które dają mu przewagę nad natywnym rozwiązaniem Microsoftu. Zaliczają się do nich między innymi bezpośrednia migracja ze starszych wersji Exchange do Microsoft 365, brak ograniczenia liczby migrowanych skrzynek pocztowych i brak wpływu na użytkowników w trakcie i po zakończeniu migracji.

Co nowego w szóstym wydaniu

Jeśli znacie już wcześniejsze wydania książki J. Petera Bruzzese, z pewnością zauważycie pewne zmiany. Nowy jest tytuł. Skoro Microsoft zrezygnował z nazwy Office 365, oczywistym było, że zniknie ona także z okładki książki. Co bardziej istotne, środowisko Microsoft 365 stało się w ostatnich latach tak popularne, że nie ma już potrzeby jego szczegółowego omawiania. Zamiast tego, J. Peter Bruzzese poświęca sporo miejsca sprawom, które mają duże znaczenie dla każdego obecnego użytkownika Microsoft 365, a także dla tych, którzy rozważają migrację – najnowszym wieściom od Microsoftu dotyczącym środowisk lokalnych Exchange i Exchange Online.

Jeśli chcesz zapoznać się z książką Conversational Microsoft 365 Migrations J. Petera Bruzzese, możesz pobrać ją za darmo:

Pobierz Conversational Microsoft 365 Migrations

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.