CodeTwo z certyfikatem ISO/IEC 27001 oraz ISO/IEC 27018

Miło nam poinformować, że nasz kompleksowy System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI) został oficjalne certyfikowany na zgodność z normami ISO/IEC 27001 and ISO/IEC 27018. Certyfikat ten jest potwierdzeniem tego, że w CodeTwo traktujemy bezpieczeństwo danych z najwyższym priorytetem. Dzięki SZBI z certyfikatem ISO masz gwarancję, że wdrożyliśmy wszelkie zalecane środki mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa informacji oraz ochrony danych osobowych zarówno w chmurze, jak i na serwerach lokalnych.

Posiadany przez nas certyfikat poświadcza, że nasz System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji spełnia wszystkie wymagania przedstawione w obu normach. Norma ISO/IEC 27001 zawiera szczegółowe wytyczne na temat tego, w jaki sposób firmy powinny zarządzać bezpieczeństwem informacji, by zapewnić ich poufność, integralność i dostępność. Norma ta obejmuje również wiele aspektów bezpieczeństwa danych, takich jak kontrola dostępu, zarządzanie ciągłością działania, pozyskiwanie, rozwój i utrzymanie systemów informatycznych czy zarządzanie incydentami bezpieczeństwa informacji. Norma ISO/IEC 27018, będąca uzupełnieniem normy ISO/IEC 27001, określa natomiast najlepsze praktyki w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych w chmurze.

SZBI ma również duży wpływ na proces tworzenia naszego oprogramowania. Kierujemy się m.in. zasadami „privacy by design” oraz „privacy by default” poprzez uwzględnianie funkcji związanych z bezpieczeństwem informacji i ochroną danych osobowych podczas fazy projektowania każdego z naszych programów oraz upewniając się, że funkcje te są włączone domyślnie i nie wymagają podejmowania jakichkolwiek dodatkowych działań ze strony użytkownika.

Sprawdź nasze Centrum Zgodności z ISO, aby dowiedzieć się więcej na temat naszego SZBI oraz jak został on wdrożony w CodeTwo, w jaki sposób stosujemy się do wymagań zawartych w normach ISO/IEC 27001 oraz ISO/IEC 27018, a także jakie korzyści płyną z wdrożenia SZBI dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.