CodeTwo sponsorem Polskiego Programu Eksploracji Kosmosu

CodeTwo jest jednym z głównych sponsorów części pojazdu kosmicznego AlphaTwo zaprojektowanego przez Polish Aviation and Space Exploration Agency (PASEA). AlphaTwo to jednostka typu “żagiel słoneczny”, która, jak sama nazwa wskazuje, napędzana jest wyłącznie cząsteczkami światła słonecznego. Data startu AlphaTwo planowana jest na 30 lipca 2010, a jego celem jest dotarcie do Ceresa – planety-karła znajdującej się w okolicach pasa asteroid.

CodeTwo sponsoruje program kosmiczny

CodeTwo funduje kompletne ożaglowanie statku, które w tej chwili jest przygotowywane przez wysoce wyspecjalizowane jednostki produkcyjne Zakładów Lniarskich Pawian S.A. w Wykrotach (k. Zgorzelca). Same żagle są szalenie istotnym elementem, gdyż to właśnie one mają rozpędzić tę bezzałogową jednostkę do prędkości 19 000 km/s, co pozwoli jej dotrzeć do celu w ciągu zaledwie 71 dni.

3 thoughts on “CodeTwo sponsorem Polskiego Programu Eksploracji Kosmosu


  1. Fajnie że wykrocki Pawian podniósł się z kryzysu – ostatnie masowe zwolnienia, seria porażek ich drużyny szachistów czy radioaktywny wyciek w przędzalni, nie wróżyły najlepiej temu poczciwemu zakładowi. No a teraz – technologie kosmiczne… fiu fiu! Go Pawian!

  2. Przyinwestował w nich Gryficki potentat naftowy. Teraz ponoć ściągają pracowników aż z Lubania. Radioaktywny wyciek ograniczył się jedynie do 7 hal produkcyjnych i został niezwłocznie usunięty. Nie ma zagrożenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.