CodeTwo PST Ghostbuster

Darmowe narzędzie do usuwania zduplikowanych plików PST z Outlooka

CodeTwo PST Ghostbuster

CodeTwo PST Ghostbuster to darmowe narzędzie do usuwania zduplikowanych plików PST (ang. PST ghost files) z programu Microsoft Outlook.

Uwaga! Program działa poprawnie tylko z Outookami 2010 i starszymi.

Zdarzają się sytuacje, kiedy w Outlooku pojawia się dwukrotnie ten sam plik PST. Jego zawartość jest wtedy wyświetlana dwukrotnie na liście folderów oraz w innych widokach folderów, co skutecznie potrafi utrudnić użytkownikowi pracę.

CodeTwo PST Ghostbuster

Przy próbie usunięcia z profilu zduplikowanego pliku PST wyświetlany jest komunikat "Operacja nie powiodła się. Nie można odnaleźć obiektu." i jedynym sposobem na jego pozbycie się jest utworzenie w Outlooku nowego profilu. W wielu wypadkach jest to rozwiązanie nie do przyjęcia ze względu na ustawienia, które zostaną utracone: konta pocztowe, podpisy, niestandardowe widoki i formularze.

CodeTwo PST Ghostbuster

Jeśli przycisk Zamknij w menu podręcznym pliku PST jest niedostępny, program PST Ghostbuster nie będzie potrafił usunąć pliku PST z profilu. W takim wypadku przeczytaj to rozwiązanie.

Dzięki programowi CodeTwo PST Ghostbuster powielony plik PST może zostać szybko usunięty z profilu. Po uruchomieniu programu w polu Wybierz profil Outlooka należy wybrać profil, w którym występuje powielony plik, a w polu Podaj nazwę powielonego pliku PST wpisać jego nazwę tak, jak jest ona wyświetlana w Outlooku. Następnie należy kliknąć przycisk Sprawdź. Jeśli program wyświetli informację "Uszkodzone sekcje zostały wykryte dla pliku PST...", to znaczy, że zduplikowany plik PST został odnaleziony w profilu i może zostać przez program usunięty - w tym celu należy kliknąć przycisk Napraw!.

CodeTwo PST Ghostbuster

Przy każdej operacji usuwania zduplikowanego pliku PST z profilu, program wykonuje pewne operacje w rejestrze systemowym. Przed ich wykonaniem zapisuje jednak w specjalnym folderze kopię odpowiedniej gałęzi rejestru - dzięki temu można bezpiecznie cofnąć wszystkie zmiany. Aby otworzyć folder z kopiami rejestru, należy kliknąć przycisk Kopia. Aby przywrócić rejestr do poprzedniego stanu, wystarczy uruchomić odpowiedni plik REG znajdujący się w tym folderze.

Zobacz też: