CodeTwo Active Directory Photos

Zarządzanie zdjęciami użytkowników w Active Directory

CodeTwo Active Directory Photos

CodeTwo Active Directory Photos to bezpłatna aplikacja desktopowa do zarządzania zdjęciami w Active Directory. Za jej pomocą szybko wgrasz fotografie do Active Directory, automatycznie dopasujesz je do wymagań i łatwo przypiszesz użytkownikom. Zdjęcia wgrane w ten sposób są wyświetlane między innymi w: emailach i kontaktach Outlooka, globalnej liście adresowej, Outlooku w sieci Web (wcześniej Outlook Web App lub OWA), SharePoincie, programach Skype for Business i Lync, a nawet w podpisach email. Dzięki naszej darmowej aplikacji bez trudu zapanujesz nad tysiącami zdjęć w poczcie Exchange.

Pobierz za darmo

Ważne! To NIE jest aplikacja mobilna, więc nie należy instalować programu na urządzeniach mobilnych. Pobierz i zainstaluj program na komputerze z Microsoft Outlook.

Kluczowe funkcje

  • Proste zarządzanie tysiącami zdjęć użytkowników Active Directory
  • Importowanie i eksportowanie zdjęć Active Directory
  • Administrowanie pojedynczymi bądź wieloma zdjęciami naraz
  • Modyfikacja wielkości fotografii
  • Automatyczne dostosowywanie rozmiaru zdjęć do 100 KB (lub mniej), odpowiadającego wymaganiom Active Directory
  • Wyświetlanie zdjęć Active Directory w emailach, kontaktach Outlooka 2019, 2016, 2013 i 2010 listach GAL
  • Wyświetlanie zdjęć użytkowników w OWA
  • Wyświetlanie zdjęć Active Directory w SharePoincie oraz programach Lync i Skype for Business
  • Kompatybilność z CodeTwo Exchange Rules Pro. Dowiedz się, jak dodawać podpisy email ze zdjęciami Active Directory do poczty Exchange.
Active Directory Photos - Panel główny programu

Zamiast korzystać z komendy Import-RecipientDataProperty w celu ładowania fotografii do atrybutu thumbnailPhoto, można to teraz zrobić kilkoma kliknięciami w CodeTwo Active Directory Photos. Co więcej, za pomocą tego programu możesz w końcu masowo zarządzać zdjęciami w Active Directory. Nie musisz przy tym być biegłym w administrowaniu Exchange Server.

CodeTwo Active Directory Photos video

Po co dodawać zdjęcia do Active Directory?

Aby fotografie użytkowników wyświetlały się w wiadomościach, trzeba je najpierw dodać do Active Directory. Będą one wtedy widoczne również w kontaktach Outlooka, OWA oraz w Globalnej liście adresowej (GAL).

Zdjęcia korespondujących ze sobą osób w mailach nadają komunikacji zupełnie nowy wymiar. Czasami jest to jedyna możliwość, aby współpracownicy w dużych firmach wzajemnie się poznali. Umieszczanie wizerunku w wiadomościach zewnętrznych sprawia natomiast, że oficjalna poczta wygląda profesjonalnie, a osoby spoza firmy (np. klienci) mogą zobaczyć, z kim korespondują.

Wyświetlanie zdjęć w wiadomościach i kontaktach Microsoft Outlook

Jeśli chcesz, żeby zdjęcia użytkowników pojawiały się w mailach wewnętrznych i kontaktach Microsoft Outlook, CodeTwo Active Directory Photos to wszystko, czego potrzebujesz. Zaimportuj zdjęcia do Active Directory i przypisz je do poszczególnych osób. Będą się one teraz automatycznie wyświetlać w wiadomościach Outlooka przesyłanych wewnątrz firmy.

Microsoft Outlook wyświetlający zdjęcie z Active Directory

Zdjęcia dodane do Active Directory będą również widoczne w kontaktach Globalnej listy adresowej.

Zdjęcie z Active Directory wyświetlone w kontakcie w Microsoft Outlook

Zdjęcia użytkowników w Outlooku w sieci Web

Po zaimportowaniu zdjęć użytkowników do Active Directory za pomocą CodeTwo Active Directory Photos, użytkownicy będą mogli zobaczyć twarze swoich współpracowników w Outlooku w sieci Web (OWA). Zdjęcia będą pojawiać się na przykład podczas wyświetlania wiadomości w skrzynce odbiorczej lub tworzenia nowej wiadomości. Widząc twarz odbiorcy podczas wyszukiwania kontaktów nadawca ma pewność, że wysyła wiadomość do właściwej osoby.

AD User Photos in OWA

Dzięki funkcji automatycznej zmiany rozmiaru obrazu masz pewność, że przesłane zdjęcia faktycznie pojawią się w OWA (nie przekraczając maksymalnego rozmiaru pliku), co nie zawsze ma miejsce, gdy korzystasz z PowerShell’a.

Zdjęcia Active Directory w klientach Skype for Business i Lync

Po wgraniu zdjęć do Active Directory za pomocą CodeTwo Active Directory Photos, użytkownicy będą mogli zobaczyć je w swoich klientach Skype for Business i Lync. Dzięki temu, współpracownicy w końcu ujrzą się wzajemnie w oknach chatu oraz po wskazaniu kursorem na dane nazwisko na Liście Kontaktów Lync'a.

Zdjęcia z Active Directory wyświetlone w Microsoft Lync

Uwaga! Aby móc wyświetlać zdjęcia użytkowników Active Directory w Lync, użytkownicy końcowi muszą wybrać funkcję "Default corporate picture" w opcjach fotografii programu.

Jeśli Twoja firma korzysta z Microsoft Teams, możesz łatwo przesłać zdjęcia do chmury przy pomocy CodeTwo User Photos for Office 365.

Zdjęcia z Active Directory jako awatary w środowisku Windows

Zdjęcia użytkowników dodane do Active Directory mogą być również wykorzystane w systemie Windows celem lepszego spersonalizowania komputerów. Dzięki CodeTwo Active Directory Photos, dodanie, zmiana lub usuniecie awatarów wszystkim osobom zatrudnionym w Twojej firmie to kwestia tylko kilku kliknięć. Wykorzystaj tę okazję do ustawienia wszystkim pracownikom świątecznych awatarów lub zdjęć zrobionych podczas ważnych wydarzeń firmowych.

Dowiedz się, jak wykorzystać zdjęcia z Active Directory w systemie Windows 10.

Zdjęcia z Active Directory w Windows 10

Dodawanie zdjęć do podpisów email na Exchange

Zdjęcia użytkowników w Active Directory i Office 365

To jeszcze nie wszystko, co możesz zrobić. Jeśli chcesz, aby zdjęcia były widoczne również w korespondencji zewnętrznej, wykorzystaj pola Active Directory do dodania ich w podpisach email dołączanych do poczty Exchange. Stwórz jeden centralny szablon stopki wiadomości dla całej firmy, dzięki czemu fotografie użytkowników będą automatycznie dołączane do ich podpisów w trakcie przepływu wiadomości. Aby przygotować wzory podpisów ze zdjęciami Active Directory, skorzystaj z CodeTwo Exchange Rules Pro. Po prostu pobierz darmową wersję próbną programu i przekonaj się, jak łatwo można teraz tworzyć profesjonalne podpisy w Exchange Server.

CodeTwo Exchange Rules: Dodawanie pola dynamicznego, w którego miejsce wstawiane będą zdjęcia z Active Directory
Podpis email ze zdjęciem z Active Directory w Microsoft Outlook

Kliknij w linki poniżej, aby dowiedzieć się więcej o CodeTwo Exchange Rules Pro:

Jak używać CodeTwo Active Directory Photos?

Przejrzysty interfejs użytkownika CodeTwo Active Directory Photos sprawia, że program jest niezwykle łatwy w obsłudze. Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy, zajrzyj do Instrukcji Użytkownika i FAQ.