CodeTwo Backup for Office 365

Pobierz

30-dniowa wersja testowa;
nie wymaga karty kredytowej

Klient

Maple Reinders Group Ltd.

CodeTwo Backup for Office 365 - Case Study - Maple Reinders

Firma

Grupa Maple Reinders została założona w 1967 roku w Kanadzie. Jest to firma budowlana, specjalizująca się w projektach przemysłowych, komercyjnych, instytucjonalnych, a także inżynierią środowiska i ogólnobudowlaną. Projekty firmy Maple Reinders można zobaczyć praktycznie w każdej części Kanady. Firma jest szczególnie ceniona za wprowadzanie profesjonalnych, kreatywnych i innowacyjnych rozwiązań i dzięki swoim staraniom zdobyła uznanie w wielu dziedzinach, czego potwierdzeniem są zdobyte przez nią liczne nagrody.

Problem

Firma zmagała się z problemem bezpieczeństwa danych, jako że nie ma natywnie dostępnego mechanizmu który pozwalałby na tworzenie kopii zapasowych skrzynek pocztowych w Office 365. W wypadku przypadkowego lub celowego usunięcia lub uszkodzenia danych, nie istniała możliwość odszukania i odtworzenia straconych danych. Co więcej, w takiej sytuacji nie było nawet możliwe określenie daty i czasu w którym pliki zostały utracone. Dodatkowo, w przypadku gdy pracownik opuszczał firmę, jedyną opcją archiwizacji pozostawionych przez niego danych było ręczne eksportowanie ich przez Outlooka do formatu PST.

Rozwiązanie

Brak możliwości tworzenia kopii zapasowych z czasem stawał się coraz bardziej problematyczny. W pewnym momencie, zarząd firmy uznał że ta sytuacja nie może trwać ani chwili dłużej i trzeba znaleźć rozwiązanie które pozwoli na tworzenie lokalnych kopii zapasowych ważnych danych zawartych na Office 365. Kevin Dreyer, Szef działu IT Maple Reinders, podczas szukania odpowiedniego programu w internecie natknął się na CodeTwo Backup for Office 365. Swoje pierwsze doświadczenia po przeprowadzeniu instalacji programu opisuje w ten sposób: "Program wywarł na mnie doskonałe pierwsze wrażenie. Instalacja i konfiguracja była bardzo prosta i zajęła niecałe 20 minut. Interfejs, mimo że bardzo prosty i intuicyjny, oferował ogromne możliwości." Po kilku miesiącach korzystania z programu, firma mogła opisać swoje doświadczenia z perspektywy czasu: "Na chwilę obecną, mogę z radością stwierdzić że korzystamy z programu już od kilku miesięcy i nie sprawił nam żadnego problemu. Po odpowiedniej konfiguracji działa całkowicie automatycznie, tak że można o nim nawet zapomnieć." Mówi Pan Dreyer. "Program oferuje doskonale działające funkcje retencji i odzyskiwania danych, dzięki czemu można na nim polegać. Dzięki CodeTwo Backup for Office 365, firma może tworzyć i odzyskiwać dane ze wszystkich skrzynek pocztowych, co już nie raz zdążyło się przydać przeprowadzanych czynności prawnych gdzie wymagany był dostęp do danych utraconych z Office 365. Teraz w końcu możemy powiedzieć że mamy pełną kontrolę nad naszymi danymi w Office 365.

Podsumowanie

Firma:Maple Reinders Group Ltd.
Liczba pracowników:500
Typ serwera:Hybrydowy – Exchange 2013 i Office 365
Średnia wielkość skrzynki e-mailowej:6GB
Typ nośnika danych:Synology NAS
Problem:Brak natywnego rozwiązania na backup danych w Office 365
Używane produkty CodeTwo:CodeTwo Backup and CodeTwo Email Signatures
Czas wdrożenia:20 minut +/-

« Powrót do strony