CodeTwo Backup for Office 365

Backup oraz odzyskiwanie danych
Exchange Online, SharePoint
oraz OneDrive for Business
Pobierz
pełne wsparcie techniczne
podczas okresu próbnego

Klient

Maple Reinders Group Ltd.

CodeTwo Backup for Office 365 - Case Study - Maple Reinders

Firma

Grupa Maple Reinders została założona w 1967 roku w Kanadzie. Jest to firma budowlana, specjalizująca się w projektach przemysłowych, komercyjnych, instytucjonalnych, a także inżynierią środowiska i ogólnobudowlaną. Projekty firmy Maple Reinders można zobaczyć praktycznie w każdej części Kanady. Firma jest szczególnie ceniona za wprowadzanie profesjonalnych, kreatywnych i innowacyjnych rozwiązań i dzięki swoim staraniom zdobyła uznanie w wielu dziedzinach, czego potwierdzeniem są zdobyte przez nią liczne nagrody.

Problem

Firma zmagała się z problemem bezpieczeństwa danych, jako że nie ma natywnie dostępnego mechanizmu który pozwalałby na tworzenie kopii zapasowych skrzynek pocztowych w Office 365. W wypadku przypadkowego lub celowego usunięcia lub uszkodzenia danych, nie istniała możliwość odszukania i odtworzenia straconych danych. Co więcej, w takiej sytuacji nie było nawet możliwe określenie daty i czasu w którym pliki zostały utracone. Dodatkowo, w przypadku gdy pracownik opuszczał firmę, jedyną opcją archiwizacji pozostawionych przez niego danych było ręczne eksportowanie ich przez Outlooka do formatu PST.

Rozwiązanie

Brak możliwości tworzenia kopii zapasowych z czasem stawał się coraz bardziej problematyczny. W pewnym momencie, zarząd firmy uznał że ta sytuacja nie może trwać ani chwili dłużej i trzeba znaleźć rozwiązanie które pozwoli na tworzenie lokalnych kopii zapasowych ważnych danych zawartych na Office 365. Kevin Dreyer, Szef działu IT Maple Reinders, podczas szukania odpowiedniego programu w internecie natknął się na CodeTwo Backup for Office 365. Swoje pierwsze doświadczenia po przeprowadzeniu instalacji programu opisuje w ten sposób: "Program wywarł na mnie doskonałe pierwsze wrażenie. Instalacja i konfiguracja była bardzo prosta i zajęła niecałe 20 minut. Interfejs, mimo że bardzo prosty i intuicyjny, oferował ogromne możliwości." Po kilku miesiącach korzystania z programu, firma mogła opisać swoje doświadczenia z perspektywy czasu: "Na chwilę obecną, mogę z radością stwierdzić że korzystamy z programu już od kilku miesięcy i nie sprawił nam żadnego problemu. Po odpowiedniej konfiguracji działa całkowicie automatycznie, tak że można o nim nawet zapomnieć." Mówi Pan Dreyer. "Program oferuje doskonale działające funkcje retencji i odzyskiwania danych, dzięki czemu można na nim polegać. Dzięki CodeTwo Backup for Office 365, firma może tworzyć i odzyskiwać dane ze wszystkich skrzynek pocztowych, co już nie raz zdążyło się przydać przeprowadzanych czynności prawnych gdzie wymagany był dostęp do danych utraconych z Office 365. Teraz w końcu możemy powiedzieć że mamy pełną kontrolę nad naszymi danymi w Office 365.

Podsumowanie

Firma:Maple Reinders Group Ltd.
Liczba pracowników:500
Typ serwera:Hybrydowy – Exchange 2013 i Office 365
Średnia wielkość skrzynki e-mailowej:6GB
Typ nośnika danych:Synology NAS
Problem:Brak natywnego rozwiązania na backup danych w Office 365
Używane produkty CodeTwo:CodeTwo Backup and CodeTwo Email Signatures
Czas wdrożenia:20 minut +/-

« Powrót do strony