CodeTwo Backup for Office 365

Pobierz

30-dniowa wersja testowa;
nie wymaga karty kredytowej

Klient

ChromaDex, Inc.

CodeTwo Backup for Office 365 - Case Study - Chromadex

Firma

ChromaDex to powstała w 1999 roku firma będąca producentem półproduktów spożywczych, zaawansowanych substancji chemicznych i składników kosmetycznych, zlokalizowanym w Stanach Zjednoczonych. W swojej ofercie ma różnorodne produkty przeznaczone zarówno dla ludzi, lak i zwierząt. Firma zajmuje się także badaniami naukowymi, doradza w kwestiach prawnych związanych z wdrażaniem produktów i oferuje usługi oceny bezpieczeństwa chemicznego.

Problem

Na początku roku 2014, ChromaDex przeprowadził migrację z serwera Exchange 2003 do Office 365. Odkrywając różne nowe aspekty Office 365, firma zorientowała się, że nie istnieje natywny mechanizm, który umożlwiłby na tworzenie kopii zapasowych. "Rozmiar skrzynek pocztowych jest praktycznie nieograniczony i dane mogą być w jakiś sposób archiwizowane, zgadza się, ale co w przypadku utraty danych? Na forach można było znaleźć sporo wątków na ten temat, większość sprowadzała się jednak do tego, że opcji odzyskiwania danych jako takiej po prostu nie ma. Gwarancja bezpieczeństwa danych opierała się głównie na sloganach typu "Zaufajcie nam, jesteśmy z Microsoftu." mówi Jeremy Harrington, Architekt Systemów IT ChromaDexu. "Niektórzy powiedzieliby, że mam paranoję i może to i prawda, ale kwestia bezpieczeństwa danych jest dla mnie najważniejsza, dlatego też wybór opcji dostępnych natywnie wcale mi się nie spodobał."

Jedyną wbudowaną opcją, którą można uznać za tworzenie kopii zapasowych, jest pojedyncze eksportowanie skrzynek pocztowych do formatu PST przy użyciu PowerShella. "Z całą pewnością bylibyśmy w stanie stworzyć skrypty które zautomatyzowałyby ten proces, ale wtedy powstałby problem radzenia sobie z tworzeniem logów błędów, powiadamianiem o problemach i wieloma innymi aspektami." - powiedział pan Harrington.

Rozwiązanie

Jeremy Harrington skontaktował się z CodeTwo i dołączył do grupy beta testerów na wczesnym etapie prac nad programem. "Mimo że na początku oprogramowanie nie spełniało moich oczekiwań w pełni, już wtedy bardzo spodobał mi się interfejs. Był bardzo prosty i przejrzysty, a jednocześnie pozwalał na podgląd szczegółów celem sprawdzenia postępu zadań." Po przetestowaniu kilku kolejnych wersji beta, Pan Harrington z radością zainstalował ostateczną wersję programu jako jeden z pierwszych użytkowników. "CodeTwo Backup for Office 365 robi dokładnie to czego było nam potrzeba. Dzięki niemu, możemy zapewnić bezpieczeństwo naszych danych na poziomie o wiele wyższym niż ten oferowany przez natywne rozwiązania. W końcu nie musimy całkowicie polegać na firmie zewnętrznej w kwestii przechowywania naszych danych. Moim zdaniem nie ważne jaka firma przechowuje nasze dane  i jak wielka by nie była, są one koniec końców NASZĄ odpowiedzialnością, a CodeTwo Backup pomaga nam trzymać nad nimi pieczę.

Podsumowanie

Firma:ChromaDex
Liczba pracowników:80
Typ serwera:Office 365 Enterprise
Średnia wielkość skrzynki e-mailowej:1.6 GB
Typ nośnika danych:iSCSI
Problem:Brak natywnego rozwiązania na backup danych w Office 365
Używane produkty CodeTwo:CodeTwo Backup for Office 365
Czas wdrożenia:30 minut

« Powrót do strony