CodeTwo Exchange Rules

Automatyczne stopki i noty prawne w wiadomościach email wysyłanych przez
serwer Exchange 2019, 2016, 2013,
2010 oraz 2007

Klient

Balex Metal sp. z.o.o. 

Case Study Balex Metal

Firma

Balex Metal jest polskim przedsiębiorstwem budowlanym zaliczanym do potentatów na rynku europejskim. W swojej historii spółka była wielokrotnie nagradzana prestiżowymi nagrodami za swoje innowacyjne rozwiązania w branży. Od początku swego istnienia firma intensywnie rozwija się oraz wprowadza nowe rozwiązania technologiczne.

Charakterystyka problemu

Podstawowym problemem jaki firma dostrzegała w korespondencji wysyłanej drogą elektroniczną była trudność w unifikacji podpisów email tak, aby zapewnić zgodność z polityką identyfikacji wizualnej firmy oraz z jej standardami dotyczącymi obsługi klientów zagranicznych. Narzędzia oferowane przez Microsoft Exchange Server nie dawały możliwości optymalizacji oraz zaawansowanego formatowania stopek w wiadomościach email. Główną niedogodnością był również brak możliwości wstawiania podpisów bezpośrednio pod ostatnią wiadomością.  

Rozwiązanie

Dariusz Borkowski z Balex Metal w trakcie poszukiwań rozwiązania problemu natrafił w Internecie na nasz program. CodeTwo Exchange Rules 2010 współpracujący z serwerem Microsoft Exchange 2010 okazał się programem spełniającym wymagania firmy w zakresie zarządzania i modyfikowania podpisów oraz not prawnych w wiadomościach email.

CodeTwo Exchange Rules 2010 umożliwiło poprawę identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa Balex Metal z uwzględnieniem wymogów firmy w tym zakresie. Dzięki wbudowanemu edytorowi graficznemu była możliwość sformatowania podpisu email nie tylko pod względem rozmiaru i kroju czcionki, czy kolorów, ale również poprzez dodanie elementów graficznych takich jak zdjęcia, logo lub banery. Jedną z podstawowych funkcjonalności programu jest zdolność umieszczania podpisów bezpośrednio pod treścią wiadomości – funkcja ta nie była dostępna natywnie. Ponadto CodeTwo Exchange Rules 2010 wspomógł komunikację z zagranicznymi klientami, gdyż ustawienie prostych reguł w programie pozwoliło na generowanie podpisów email w języku odbiorców.

Nasz program został doceniony za „Czytelny i przyjazny interfejs, którego nie dostarcza Microsoft. Bez skomplikowanych procedur skryptowych można osiągnąć zamierzony cel wykorzystując bardziej intuicyjne opcje CodeTwo umożliwiające ‘wyklikanie’ potrzebnej funkcjonalności” – przekonuje Dariusz Borkowski z Balex Metal. 

Podsumowanie

Firma:Balex Metal sp. z.o.o.
Liczba pracowników:ok. 500
Liczba wiadomości e-mail wysyłanych dziennie:ok. 4000
Serwer:Exchange 2010
Liczba serwerów:1
Problemy:Brak możliwości wstawienia podpisu bezpośrednio pod wiadomością email; unifikacja sygnatur dla całej firmy
Rozwiązanie/produkt:CodeTwo Exchange Rules 2010
Zakres wdrożenia:370 skrzynek email

« Powrót do Case Study