Instrukcja Użytkownika
Spis treści
Wprowadzenie
CodeTwo Exchange Sync to oprogramowanie pozwalające na automatyczną synchronizację zawartości wybranych folderów serwera Microsoft Exchange dowolnego typu: poczty, kalendarzy, kontaktów, zadań itp. Program udostępnia kilka typów synchronizacji, pozwala określić, które elementy powinny być synchronizowane oraz czy powinny być w jakiś sposób modyfikowane podczas synchronizacji. Dzięki tym rozbudowanym funkcjom oprogramowanie może być wykorzystywane przez administratorów serwera Exchange w wielu scenariuszach pracy grupowej i zarządzania pocztą email.

CodeTwo Exchange Sync daje możliwość synchronizacji danych w folderach na dwa sposoby. Są to tak zwane synchronizacją One-Way (w jedną stronę) i Two-Way (w dwie strony). Synchronizacja One-Way pozwala na synchronizowanie danych w jedną stronę z folderów docelowych do źródłowych. W synchronizacji Two-Way zmiana wykonana w jednym z folderów synchronizowana jest do wszystkich pozostałych folderów w wybranej grupie, jest to tzw. „Folder Ring”. Więcej na temat synchronizacji One-Way i Two-Way.

Synchronizacja danych pomiędzy folderami serwera Exchange odbywa się w programie CodeTwo Exchange Sync w czasie rzeczywistym – jest to tak zwana „real-time synchronisation”. Oznacza to, że każda zmiana wprowadzona w elemencie znajdującym się w jednym folderze jest natychmiast w ułamku sekundy synchronizowana (propagowana) do pozostałych wyznaczonych folderów. Dzięki takiemu podejściu użytkownicy natychmiast widzą zmiany wprowadzone w danych serwera Exchange i mogą zawsze pracować na aktualnych danych unikając konfliktów niezgodności.

Funkcjonalności programu CodeTwo Exchange Sync zostaną między innymi docenione przez firmy dysponujące centralnymi bazami danych (np. kontakty, kalendarze, zadania w publicznych folderach serwera Exchange), które chcą, aby dane te były stale aktualizowane i jednocześnie synchronizowane z urządzeniami przenośnych (PDA, BlackBerry) pracowników oraz ich skrzynkami osobistymi. CodeTwo Exchange Sync świetnie również nadaje się do tworzenia grupowych kalendarzy lub współdzielenia firmowej książki adresowej przez wielu użytkowników w tej samej organizacji Exchange. Przeczytaj więcej na temat przykładowych zastosowań programu CodeTwo Exchange Sync.

Dużą zaletą programu CodeTwo Exchange Sync jest to, że nie musi on być zainstalowany bezpośrednio na serwerze Exchange. Może być zainstalowany na innym komputerze, który połączony jest z serwerem Exchange przez sieć. Podobnie jak w innych naszych programach, instalacja i konfiguracja całego programu jest bardzo prosta, intuicyjna i zajmuje zaledwie kilka chwil. Zobacz krótki opis definiowania przykładowego zadania synchronizacji.

Więcej informacji na temat instalacji i wymagań systemowych.