CodeTwo Public Folders

CodeTwo Public Folders

Synchronizuj Outlooka pomiędzy wieloma komputerami

CodeTwo Public Folders

Case Study SoundTraxKlient

SoundTrax Recording Studios

Opis Firmy

Studio nagraniowe SoundTrax Recording Studios w Raleigh w stanie Kalifornia od 1976 roku specjalizuje się w tworzeniu narracji, muzyki, a także dźwięku do filmów i audycji radiowych. Lista klientów studia rozpościera się od lokalnych niezależnych producentów po największe koncerny i agencje reklamowe w USA.

Problem

Firma była zmuszona nieustannie aktualizować swoją bazę kontaktów, która pierwotnie powstała w połowie lat 90. Baza ta nigdy nie była zaprojektowana do współdzielenia zasobów w sieci, w związku z czym na komputerach pracowników firmy powstawały niezliczone liczby plików z ostatnimi wersjami rejestru, kopiowanymi z jednego komputera w biurze. Przy okazji każdej aktualizacji powstawał kolejny plik z listą kontaktów. Rozwiązanie to nie było wystarczające, ponieważ pracownicy potrzebowali mieć dostęp do danych oraz możliwość ich aktualizowania zarówno będąc w biurze, jak i podczas pracy z klientami w studiu nagrań.

Po roku 2000 Outlook stał się niezwykle ważnym narzędziem do komunikacji w firmie. Właściciel studia (były administrator Exchange) wiedział, że SoundTrax nie było w stanie ponieść kosztów zakupu i utrzymania złożonego serwera Exchange. Firma nadal jednak potrzebowała sposobu, by móc współdzielić bazę danych w ramach organizacji.

Wypróbowali kilka rozwiązań, lecz obciążenie, które nałożyły one na Outlooka, było nieakceptowalne. Program pocztowy często kopiował i wysyłał pliki pomiędzy systemami podczas uruchamianiu komputera, aplikacje wieszały się lub, co gorsza, całkowicie przestawały działać.

Rozwiązanie`

"Znalazłem CodeTwo dzięki staremu, dobremu Google. Rozwiązanie wydało mi się zbyt dobre, żeby było prawdziwe" - powiedział Tom Guild, właściciel studia. "Byłem zaskoczony tak przejrzyście zaprojektowanym interfejsem. To nie jest proste oprogramowanie, ale interfejs użytkownika jest elegancki i ma sens. To jakby mieć niedrogi i łatwy w utrzymaniu serwer Exchange. W związku z tym, że nasza poczta działa na koncie POP, potrzebowaliśmy wyłącznie współdzielonych zasobów, takich jak kalendarz czy kontakty. Z CodeTwo Public Folders mamy dokładnie to, czego potrzebowaliśmy".

Według Toma Guilda, CodeTwo Public Folders pozwala mu nie martwić się o jeden z aspektów infrastruktury IT i w końcu skoncentrować się na tym, co najbardziej kocha - dźwięku. "CodeTwo Public Folders robi dokładnie to, do czego zostało stworzone, bez sprawiania dodatkowych problemów. To rzadkość w projektowaniu oprogramowania, ale tym chłopakom się udało."

Podsumowanie

Nazwa firmy: SoundTrax Recording Studios
Liczba pracowników: 5
Liczba komputerów: 4
System operacyjny: Windows XP Home, Windows Server 2000, Windows 7
Wersje Outlook: 2003, 2007
Problemy: Współdzielenie firmowej bazy kontaktów bez serwera Exchange
Rozwiązanie: CodeTwo Public Folders
Typ instalacji: 4 komputery
Czas instalacji: 2 godziny

« Powrót do Case Study

Nasi Klienci: