Baza Wiedzy

Zmiana domyślnego czasu aktualizowania wiadomości w module Sent Items Update

Usługa Sent Items Update w programie CodeTwo Exchange Rules PRO odpowiada za wyświetlanie stopek w folderze Elementy Wysłane. Stopki te nie są wyświetlane natychmiastowo – przetworzenie wiadomości zajmuje usłudze trochę czasu, w dużej mierze zależy też od aktualnego obciążenia serwera.

Standardowy czas oczekiwania, w jakim serwis Sent Items Update próbuje zaktualizować wysłaną wiadomość to 6 minut (czyli 360 sekund, jak jest to zapisane w pliku konfiguracyjnym). W wypadku wyjątkowo wysokiego obciążenia serwera ten czas może okazać się za krótki i niektóre wiadomości nie zostaną zaktualizowane. Aby poradzić sobie z tym problemem, należy wydłużyć domyślny czas oczekiwania w pliku konfguracyjnym usługi.

W tym celu najpierw należy edytować plik konfiguracyjny, domyślnie znajdujący się w lokalizacji C:\Program Files\CodeTwo\CodeTwo Exchange Rules Pro\SentItemsUpdater.Service.exe.config (wystarczy do tego zwyczajny Notatnik).


422
Rys. 1. Lokalizacja pliku konfiguracyjnego usługi Sent Items Update.

Następnie w pliku ustawień usługi należy odnaleźć linię SentItemsUpdaterTimeItemStay i zmienić przypisaną jej domyślną wartość na większą – np. 720 sekund.


420
Rys. 2. Nowa wartość w pliku konfiguracyjnym.

Ostatnim krokiem jest restart usługi CodeTwo Sent Items Update PRO – z poziomu konsoli usług systemu.

 421
Rys. 3. Restart usługi CodeTwo Sent Items Update Pro z konsoli usług.