Baza Wiedzy

Zgłaszanie problemów z Exchange Rules

W przypadku gdy wymagana jest pomoc działu wsparcia technicznego CodeTwo z problemem lub w bardziej skomplikowanych kwestiach technicznych dotyczących CodeTwo Exchange Rules, odpowiedź zostanie udzielona o wiele szybciej jeżeli klient dostarczy następujące pliki wraz ze zgłoszeniem.

W celu przyspieszenia procesu zbierania wymaganych danych diagnostycznych został przygotowany skrypt PowerShell, który pobiera z systemu część wymaganych danych w sposób automatyczny. Po pobraniu pliku ze skryptem, proszę go otworzyć za pomocą notatnika i przeczytać instrukcję użycia, która znajduje się na początku skryptu. Plik ze skryptem można pobrać stąd. Dane z poniższych punktów, które mogą zostać pobrane przy pomocy skryptu oznaczone są następująco:  $PS-Script

 1. $PS-Script Jakiej wersji MS Windows używasz?
 2. $PS-Script Jakiej wersji MS Exchange Server używasz?
 3. Włącz szczegółowe logowanie, jak to zrobić dowiesz się z poniższych artykułów naszej Bazy Wiedzy:
 4. Przeprowadź test wykonywania reguł:
  1. Wyślij wiadomość testową z charakterystycznym tematem, np. "C2TEST nr1".
  2. Wyeksportuj wiadomość testową: po jej wysłaniu odbierz ją na komputerze z MS Outlook, przeciągnij i upuść email na pulpit dzięki czemu zostanie on zapisany jako plik .msg.
  3. Powtórz procedurę dla każdego użytkownika/urządzenia/reguły, które nie działają prawidłowo (pamiętaj o zmianie numeru wiadomości testowej w temacie emaila).
  4. Jeśli to możliwe to dla porównania prześlij jedną wiadomość, która zostanie przetworzona prawidłowo.
 5. Wyeksportuj swój zestaw reguł z CodeTwo Exchange Rules. Zapoznaj się z poniższymi artykułami, aby dowiedzieć się jak to zrobić:
 6. Wyeksportuj logi szczegółowe, wróć do punktu 3 aby przypomnieć sobie lokalizację plików dziennika.
 7. Jeżeli zgłaszasz nieprawidłowe działanie programu, które objawia się min. poprzez wyświetlany komunikat błędu, zrób zrzut ekranu (screenshot) aby go udokumentować.
 8. $PS-Script W przypadku problemów ze stabilnością lub wydajnością systemu po instalacji naszego oprogramowania prawdopodobnie niezbędnę będą również logi Event Viewera z zakładek System i Aplikacja (prosimy o przesłanie logów w formacie .evt lub .evtx).
 9. $PS-Script Wykonaj komendę PowerShell Exchange Management Shell oraz zrób i zachowaj zrzut ekranu z wynikiem: Get-TransportAgent
 10. $PS-Script Wykonaj komendę PowerShell Exchange Management Shell oraz zrób i zachowaj zrzut ekranu z wynikiem: Get-RemoteDomain | fl
 11. Spakuj wszystkie pliki razem w jeden plik formatu .zip.
 12. Wyślij ww. pliki do działu wsparcia technicznego CodeTwo.
 13. Jeżeli przesyłasz pliki w związku z już otwartą sprawą, koniecznie podaj numer tej sprawy w temacie wiadomości.