Baza Wiedzy

W jaki sposób zapobiec tworzeniu zduplikowanych wiadomości w skrzynce odbiorczej synchronizowane za pomocą programu CodeTwo Outlook Sync

Symptom

Jeżeli skrzynki odbiorcze dwóch komputerów są synchronizowane za pomocą programu CodeTwo Outlook Sync i pojawiają się w nich duplikaty wiadomości email, należy sprawdzić ustawienia kont pocztowych w programie MS Outlook.

Często, kiedy zaczynamy korzystać z nowego programu, musimy zmienić dotychczasowy sposób pracy. To samo dotyczy programu CodeTwo Outlook Sync jeżeli konta pocztowe na obu komputerach w Outlook'u ustawione są tak, aby pobierać pocztę i pozostawiać kopię wiadomości na serwerze w ustawieniach konta, tak aby Outlook nr 1 i Outlook nr 2 mogły odbierać te same wiadomości. Gdy użytkownik rozpoczyna korzystanie z programu CodeTwo Outlook Sync, ustawienia te nie będą już przydatne.

Przyczyna

Konto email w Outlook nr 1 pobiera wiadomość, i Outlook nr 2 pobiera tę samą wiadomość. Następnie, Outlook Sync synchronizuje skrzynki odbiorcze. Dla programu Outlook Sync identyczny mail z Outlook'a nr 1 nie jest tym samym mailem z Outlook'a nr 2 (mają inne wewnętrzne identyfikatory wiadomości i program nie jest w stanie ich porównać). Dlatego, kiedy synchronizowane są skrzynki odbiorcze w każdej z nich pojawi się kolejna kopia wiadomości zaimportowana ze skrzynki odbiorczej drugiego komputera.

Rozwiązanie

Należy odznaczyć opcję Pozostaw wiadomości na serwerze w ustawieniach konta pocztowego. W rezultacie, Outlook nr 1 pobierze wiadomość i wykasuje ją z serwera. Wiadomość pojawi się w skrzynce odbiorczej Outlook'a nr 2 po synchronizacji skrzynek programem Outlook Sync. Jeżeli Outlook nr 2 pierwszy pobierze wiadomość, sytuacja będzie odwrotna.

Aby wyświetlić powyższą opcję przejdź do widoku Backstage, Ustawienia kont, kliknij Zmień na koncie email pobierającym pocztę, wybierz Więcej ustawień, przejdź do zakładki Zaawansowane. Dla wersji Outlooka wcześniejszych niż 2010 Ustawienia kont dostępne są w menu Narzędzia w górnym menu Outlook'a. Zmianę tę należy wprowadzić w ustawieniach konta na obu komputerach.

544
Rys. 1. Jeżeli synchronizujesz skrzynki odbiorcze za pomocą Outlook Sync, upewnij się że opcja 'pozostaw wiadomości na serwerze' jest odznaczona .