W jaki sposób umieścić link do wizytówki VCARD w szablonie programu CodeTwo Exchange Rules PRO

CodeTwo Exchange Rules PRO pozwala na użycie dynamicznych pól Active Directory, uzupełnianych danymi w ogólnym szablonie wykorzystywanym przez wielu użytkowników.  Program Exchange Rules PRO posiada też inne pola, dzięki którym można tworzyć bardziej kreatywne szablony i zasoby inne niż te z Active Directory. Przykładem jest opis jak utworzyć szablon w którym naprzemiennie wyświetlać możemy obrazki podpięte pod zróżnicowane linki. Wielu klientów chce używać linków do wizytówek VCARD, kierujących odbiorcę maila pod konkretny plik VCF dla nadawcy maila. Poniższy artykuł wyjaśnia jak tego dokonać.

Plik z wizytówką VCARD będzie musiał być spersonalizowany za pomocą pól Active Directory takich jak First name, Last name, Email. Format pliku oraz URL umieszczany w podpisie kierujący odbiorcę do pliku VCARD będzie wyglądał tak:

http://www.company.com/vcard/jan.nowak.vcf, lub

http://www.company.com/vcard/jannowak.vcf.

Dla programu plik zatem to {First name}.{Last name}.vcf (z kropką pomiędzy polami lub {First name}{Last name}.vcf

Jeżeli plik obecnie ma inny format niż wskazany wyżej, konieczne będzie użycie pól dodatkowych Active Directory. Plik zostanie przetłumaczony dla programu jako {Exchattr1}.vcf, dzie pole Exchattr zawierać będzie np. login użytkownika jeżeli plik obecnie składa się na przykład z inicjału imienia i nazwiska jnowak.vcf.

Jeżeli chcesz korzystać z linku do pliku VCF w szablonie podpisu, musisz skorzystać z pola {Rotating Text}, które pomoże obejść ograniczenie w programie CodeTwo Exchange Rules PRO, który nie pozwala na modyfikacje kodu HTML polami dynamicznymi {First name} lub {last name} czy też {exchattr} .

Aby użyć linku do wizytówki VCARD w szablonie, przejdź do widoku Designer we wbudowanym edytorze i dodać następującą składnie do szablonu:

{Rotating Text}{Rotating Text}{First Name}.{Last Name}{Rotating Text}

Utwórz osobny folder dla każdego pola {Rotating Text} użytego w szablonie. Każdy z folderów zawierać będzie jeden plik, który będzie wykorzystywany przez pole {Rotating Text}. Utwórz pliki wg. poniższego przykładu  Następnie w widoku Designer edytora zmodyfikuje właściwości pól {Rotating Text}, aby odnośniki prawidłowo wskazywały na foldery z utworzonymi specjalnie plikami:

{Rotating Text} #1 będzie wskazywał na plik HTM o treści: <a href="www.company.com/

{Rotating Text} #2 będzie wskazywał na plikTXT o treści:  http://www.company.com/vcard/

{First Name}.{Last Name} to pola wstawiające imię i nazwisko użytkownika co pozwoli na utworzenie spersonalizowanego odnośnika

{Rotating Text} #3 będzie wskazywał na plik HTM o treści: .vcf">Download vCard</a>

Jeżeli chcesz użyć innej czcionki w napisie Download vCARD możesz użyć styli w tagu <a... lub użyć jeszcze jedno pole {Rotating Text} przed kodem <a href="... który będzie podpięty pod plik o treści rozpoczynającej się od <font...