Baza Wiedzy

Przenoszenie ustawień Exchange Sync na inny Serwer Exchange

Jeżeli musisz przenieść swój Serwer Exchange na inny kompter lub zamierzasz zainstalować jego inną wersję, a chciałbyś zachować ustawienia programu Exchange Sync, wykonaj kilka kroków z tego poradnika:

  1. Zainstaluj od zera Exchange Sync na docelowym serwerze. Jeżeli masz wątpliwości jak to zrobić, z pomocą przyjdzie ten artykuł.
     
  2. Skopiuj plik C2ExchangeSyncSettings.dat z folderu instalacyjnego na starym serwerze. Domyślnie, program instaluje się w C:\Program Files (x86)\CodeTwo\CodeTwo Exchange Sync. Wklej skopiowany plik ustawień do analogicznego folderu na serwerze docelowym nadpisując istniejący pusty plik ustawień.
     
  3. Jeżeli chcesz zachować historię synchronizacji to musisz wykonać to samo zadanie na folderze Data, który jest folderem typu cache dla programu. Folder Data również znajduje się w folderze instalacyjnym. Wykonanie tej operacji jest mocno sugerowane aby uniknąć powstawania duplikatów. Nie kopiuj folderu Data jeżeli zamierzasz równierz zreorganizować swoje skrzynki pocztowe lub Active Directory - Exchange Sync operuje na unikalnych identyfikatorach skrzynek, które w przypadku ich utworzenia od nowa będą różnić się od starych skrzynek o takich samych nazwach.
     

 657
Rys. 1. Zawartość folderu instalacyjnego ze wskazanym plikiem ustawień i folderem typu cache.