Baza Wiedzy

Non interpersonal message

Czasami w programie CodeTwo Exchange Rules 2007/2010/PRO zdefiniowana akcja nie jest wykonywana na wiadomości, np. stopka nie jest dodawana. Zaglądając w pliki diagnostycznie programu można zobaczyć wpis dotyczący danej wiadomości, o treści: "Non interpersonal message. Skipping it."
 
Oznacza to, że w danym przypadku chodzi o specjalną wiadomość przetwarzaną przez serwer Exchange. Są to zazwyczaj zaproszenia na spotkania wysyłane z kalendarza, lub inne wiadomości systemowe, bądź przetworzone wczesniej przez inne programy. Tego typu wiadomości nie posiadają prawidłowego formatowania i program CodeTwo Exchange Rules 2007/2010/PRO nie będzie dodawał stopki ani wykonywał na nich żadnych innych zdefiniowanych w programie akcji.
 
Przetwarzanie tego typu wiadomości można jednak włączyć. Aby to zrobić należy dodać odpowiedni wpis w rejestrze:
 
1. Kliknąć na Start, potem w oknie Wyszukaj programy i pliki wpisać regedit i kliknąć Enter.
2. Wyszukać lub utworzyć ścieżkę HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\CodeTwo\CodeTwo Exchange Rules Pro\ (bądź 2007 lub 2010).
3. Dodać (klikając prawym przyciskiem myszy) wartość DWORD o nazwie ProcessNonIPM. Potem kliknąć podwójnie na nowo dodanej wartości i ustawić Dane wartości na 1.
4. Następnie należy zrestartować serwis MSExchangeTransport.
 
Od tej pory programy CodeTwo Exchange Rules 2007/2010/PRO bądą przetwarzały również wiadomości z kategorii "Non interpersonal".