Baza Wiedzy

Jak używać dodatkowych pól Active Directory z edytorem stopek w CodeTwo Exchange Rules 2007 i 2010

Wbudowany edytor sygnatur w CodeTwo Exchange Rules posiada funkcję szybkiego dodawania pól Active Directory. Służy do tego przycisk Pola AD, którego kliknięcie rozwija listę dostępnych pól wraz z polami dodatkowymi dostępnymi pod hasłem Exchattr (Rys. 1. i Rys. 2.).

 

114
Rys. 1. Pola dodatkowe Exchattr w edytorze sygnatur programu CodeTwo Exchange Rules 2007 1.x.

Edytor sygnatur
Rys. 2.
Pola dodatkowe Exchattr w edytorze sygnatur programu CodeTwo Exchange Rules 2007 2.x i 2010.

Pola te znajdują zastosowanie w sytuacjach, gdy potrzebujemy mieć możliwość dynamicznego wstawiania do stopek danych o użytkownikach, które nie mogą z pewnych powodów znaleźć się w polach standardowych takich jak Firma, Dział, Numer telefonu, itp. Zatem gdzie należy edytować niniejsze pola w Active Directory? Rys. 3. przedstawia jak dotrzeć do pól Active Directory odnoszących się do dodatkowych pół Exchattr. Należy wybrać przycisk Custom Attributes w zakładce General znajdującej się we Właściwościach skrzynki użytkownika. Do skrzyneki użytkownika należy dojść poprzez Exchange Management Console dostępny po wyborze Start, Programy, Microsoft Exchange Server 2007 / 2010.

 

129
Rys. 3. Zakładka, w której umożliwione jest wypełnienie dodatkowych pól Exchattr.

Pola o nazwach Custom attribute 1-15 odpowiadają zmiennym dostępnym w edytorze sygnatur. Po dokonaniu edycji, ich funkcjonowanie będzie identyczne jak dla pozostałych standardowych pól z danymi.