Baza Wiedzy

Jak utworzyć stopkę w CodeTwo Exchange Rules zawierającą fotografie pracowników

CodeTwo Exchange Rules może być używany do umieszczania obrazków do stopek dodawanych centralnie na serwerze Exchange. Obrazki dodawane do stopki wcale nie muszą być statyczne - mogą być dobierane do stopki zależnie od adresu email użytkownika wysyłającego wiadoomść. W podobny sposób dodawane są dane Active Directory do podpisu na serwerze Exchange.

Gdzie należy przechowywać pliki graficzne - fotografie

Pracując z programem CodeTwo Exchange Rules masz do wybory trzy możliwości przechowywania obrazków wstawianych do stopek.

1. Pliki obrazków mogą znajdować się na dysku lokalnym serwera Exchange.

2. Jako lokalizacji obrazków możesz użyć dysków innego derwera zamiast dysków lokalnych serwera Exchange.  Ta opcja jest często wykorzystywana przez administratorów, którzy nie chcą zbędnych plików na swoim serwerze Exchange. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej na temat współdzielenia folderów w sieci.

3. Możliwe jest też hostowanie obrazków na serwerach WWW dostępnych przez protokół HTTP. Jednak nie polecamy tej metody, ponieważ tak podczepione pliki mogą nie wyświetlać się prawidłowo u niektórych odbiorców wiadomości, których program pocztowy blokuje zewnętrzne linki.

Dodawanie obrazków z dysków lokalnych i serwerów WWW opisuje ten artykuł.

W jaki sposób przygotować zdjęcia i wyedytować szablon stopki, aby umożliwość dynamiczne dodawanie obrazków do stopek

Jeżeli chcesz użyć w stopce zdjęć pracowników, które będą dodawane dynamicznie do wiadomości zależnie od adresu nadawcy, postępuj według poniższych instrukcji:

1. Przejdź do lokalizacji, w której znajdują się zdjęcia.

2. Nadaj nazwy zdjęciom, które będą wykorzystane przez program CodeTwo Exchange Rules według poniższego formatu:

<adres e-mail>.<rozszerzenie pliku graficznego(JPG, JPED, TIF, PNG or GIG>

Przykład: tomasz@firma.pl.JPG

W ten sposób umożliwisz aplikacji skorzystanie z odpowiedniego obrazka zależnie od adresu email nadawcy wiadomości. Takie działanie programu umozliwione jest przez to, że jest on zintegrowany z polami Active Directory , jednym z których jest pole [E-mail].

3. Kiedy przygotujesz już pliki graficzne dla użytkowników, możesz utworzyć szablon stopki w programie CodeTwo Exchange Rules. Szablon stopki, który będzie używany do dodawania obrazków dynamicznie będzie odwoływał się do lokalizacji na dysku sieciowym. Aby szybko w prosty sposób umieścić taki link w szablonie, szkorzystaj z wbudowanego w program edytora stopek oraz opcji dodawania obrazka, aby dodać właściwy link do szablonu. Wybierz Local picture na pasku narzędzi edytora, kliknij Browse, Moje miejsca sieciowe i przejdź do lokalizacji gdzie pliki są współdzielone.

300

301

4. Wybierz jakikolwiek plik obrazka i zamień adres email w nazwie pliku na pole AD [E-mail], ponieważ celem jest, aby program wstawiał obrazek do stopki na podstawie adresu email. Poniżej znajduje się przykład, na którym pole [E-mail].JPG jest użyte w szablonie.

warnicon Podczas podczepiania obrazka, który jest zlokalizowany na dysku sieciowym może pojawić się wiadomość, że nie jest to polecana metoda. Należy tę informację zwyczajnie zignorować.

warnicon Pamietaj, że w momencie dodania poprawnej ścieżki do plików, szablon nie wyświetli żadnego obrazka na etapie komponowania stopki w edytorze ani w trybie podglądu Preview, ponieważ obrazek jest dodawany dynamicznie. Szablon pokaże "czerwony krzyżyk", ale jest to objaw całkowicie prawidłowy.

302

303

5. Dodaj do szablonu stopki pozostałe pożądane elementy dodając inne pola Active Directory.

Naturalnie możesz dla jednego adresu email przygotować więcej niź jeden obrazek. Aby przygotować więcej obrazków dla jednego użytkownika możesz nadać nazwy obrazkom zgodnie z poniższym formatem:

Obrazek #1:

<adres e-mail>-1.<rozszerzenie pliku graficznego (JPG, JPEG, TIF, PNG, or GIF)>

Obrazek #2:

<adres e-mail>-2.<rozszerzenie pliku graficznego (JPG, JPEG, TIF, PNG, or GIF)>

Obrazek #3:

<adres e-mail>-3.<rozszerzenie pliku graficznego (JPG, JPEG, TIF, PNG, or GIF)>

warnicon Pamietaj, aby nie przechowywać plików obrazków na dyskach zmapowanych tzn. obrazki nie mogą znajdować się w lokalizacji X:\obrazki\. Dozwolone jest przechowywanie obrazków na dysku sieciowym w formacie: \\serwer01\obrazki\.

Więcej na temat obrazków w podpisach:

Zobacz przykłady obrazków dynamicznie dodawanych do stopek na naszym blogu

Jak prowadzić kampanie marketingowe używając banerów w stopkach

Jak rozwiązać problem, gdy obrazki nie są widoczne w stopce w wiadomości