Baza Wiedzy

Jak umożliwić synchronizację folderów publicznych z urządzeniami PDA

Ten artykuł opisuje, w jaki sposób umożliwić synchronizację publicznych folderów serwera Exchange z urządzeniem przenośnym poprzez ręczną synchronizację folderów w programie Outlook. Jeśli jesteś zainteresowany automatyczną synchronizacją folderów bezpośrednio na serwerze Exchange, zapoznaj się z programem CodeTwo Exchange Sync.

Urządzenia PDA można synchronizować zwykle tylko z domyślnymi (osobistymi) folderami programu Outlook. Jeśli użytkownik chciałby synchronizować swoje urządzenie PDA (SmartPhone, Blackberry) z folderami publicznymi, powinien zastosować jeden z dwóch możliwych wariantów:

 1. Udostępnianie swojego foldera osobistego w ten sposób, aby pozostałym użytkownikom służył jako folder publiczny. Dzięki temu, osoba udostępniająca będzie mogła synchronizować dane z tego foldera ze swoim urządzeniem PDA. Należy wykonać następujące czynności:
  1. Udostępnić swój folder osobisty innym użytkownikom.
  2. Ustawić odpowiednie prawa do foldera dla pozostałych użytkowników.
  3. Pozostali użytkownicy muszą otworzyć udostępniony folder aby móc zobaczyć i edytować zawarte w nim dane.
  4. Zmiany dokonywane przez użytkowników będą automatycznie synchronizowane z udostępnionym folderem osobistym i następnie można je synchronizować z urządzeniem PDA.
 2. Korzystając z darmowego programuCodeTwo FolderSync Addin, użytkownik możne synchronizować dane z foldera publicznego ze swoim folderem osobistym, dzięki czemu możliwa będzie synchronizacja tych danych z urządzeniem PDA. Opcja ta pozwala wielu różnym użytkownikom na synchronizowanie tych samych danych z własnymi urządzeniami PDA.
  1. Program można pobrać tutaj.
  2. Postępując zgodnie z instrukcją na stronie programu, należy go zainstalować i określić pary folderów, które mają być synchronizowane.
  3. Po uruchomieniu programu, dane z foldera publicznego znajdą się w folderze osobistym i dzięki temu będzie można je zsynchronizować z urządzeniem PDA.

infoicon Należy pamiętać, że synchronizacja przy pomocy programu CodeTwo FolderSync Addin nie jest automatyczna. Należy każdorazowo uruchomić synchronizację wówczas, gdy dane mają być zaktualizowane do obecnego stanu.