Baza Wiedzy

Jak synchronizować dane Outlook'a przez Internet z CodeTwo Outlook Sync

Jeżeli chcesz synchronizować dwa komputery, które nigdy nie pojawiają się w tej samej sieci lokalnej, można to zrobić przez sieć Internet mimo, że CodeTwo Outlook Sync to przede wszystkim narzędzie do pracy w sieci lokalnej. Istnieje jednak kilka wymogów pracy z programem przez Internet.


1. Podczas wyboru drugiego komputera podczas pierwszej synchronizacji należy uzupełnić adres IP podająć publiczny adres zdalnego komputera. Więcej na temat wyboru zdalnego komputera...
2. Oba komputery muszą posiadać publiczny (tzw. zewnętrzny) adres IP. W przeciwnym wypadku komputery nie będą w stanie znaleźć się nawzajem w internecie. Jeżeli nie wiesz, czy komputery mają publiczny IP, skontaktuj się ze swoim dostawcą internetu.
3. Adres IP powinien być statyczny (nie ulaga zmianie okresowo). W przeciwnym wypadku, komputery mogą przestać znajdować się po pewnym czasie. Jeżeli wiesz od dostawcy, że adres nie jest stały, rozważ rejestrację adresu IP w jakimś serwisie DNS.
4. Możesz sprawdzić swój zewnętrzny adres IP wpisując w Google 'jaki mam adres ip' i wybierając jedną z sugerowanych stron.

571
Rys. 1. Użyć przeglądarki aby dowiedzieć się jaki jest twój publiczny adres IP. 

5. Jeżeli korzystasz z routera lub zapory sieciowej (firewall), musisz umożliwić przychodzące połączenia na porcie wykorzystywanym przez Outlook Sync (domyślnie:5998) i przekierować te połączenia do komputera z programem wewnątrz sieci.
6. Jeżeli połączenie nie jest możliwe, skonsultuj się ze swoim dostawcą internetu, aby dowiedzieć się czy połączenia przychodzące taki jak wykonywane przez Outlook Sync są wspierane przez sieć czy odrzucane. Niektórzy dostawcy mogą blokować takie połączenia lub zasugerują użycie innego portu.
7. Oprogramowanie VPN jest alternatywą dla publicznego IP. Skosultuj się z lokalnym sprzedawcą IT jeżeli decydujesz się na zakup takiego programu.