Baza Wiedzy

Jak poprawnie sformatować szablon stopki

Często użytkownicy tworząc szablony stopek w programach CodeTwo Exchange Rules przeklejają cały kod HTML, lub jego części, z innego edytora (HTML lub tekstowego). Tak utworzone szablony nie będą funkcjonowały poprawnie. Podobnie dzieje się w przypadku przeklejania czegokolwiek z innych programów typu Word. Przypominamy, że szablony stopek dla programów CodeTwo Exchange Rules należy tworzyć wyłącznie we wbudowanych do programu edytorach.
 
Dodatkowo w celu poprawnego formatowania stopek wstawianych do maili podczas ich wysyłania, należy zachować porządek w szablonie stopki i pamiętać aby każdą linijkę tekstu (również w tabeli) rozpoczynać i kończyć odpowiednim znacznikiem HTML. Poniżej przedstawiam przykłady poprawnego i błędnego formatowania szablonu stopki dla programów CodeTwo Exchange Rules w kodzie źródłowym (Source Code):
 
Poprawne formatowanie:
 
Poprawne formatowanie szablonu stopki
 
Jak widać w tej stopce każda linijka tekstu jest poprawnie rozpoczęta i zamknięta znacznikiem tekstu, przez co stopka na pewno będzie miała poprawne formatowanie podczas dodawania do maila. Aby tak przygotować szablon stopki w widoku kodu źródłowego należy samodzielnie 'rozdzielić' sobie poszczególne linijki tekstu i sprawdzić czy każda z nich jest poprawnie sformatowana. Edytor zaraz po otwarciu scali cały szablon stopki i nie będzie on wyglądał tak jak powyżej.
 
Błędne formatowanie:
 
Błędne formatowanie szablonu stopki
 
Tutaj widać, że kod stopki jest nieuporządkowany. Znajdują się w nim podwójne znaczniki dla tekstu, a cały tekst jest jest oznaczony tylko na początku i na końcu znacznikami formatowania. W niektórych przypadkach może to prowadzić do błędnego formatowania stopki i skutkować np. sytuacją, w której część stopki będzie wstawiona z inną czcionką.