Baza Wiedzy

Jak ponownie zsynchronizować wszystkie kontakty Gadu-Gadu z Outlookiem

Giegieo przechowuje w swojej bazie danych informacje o tym, jakie kontakty z listy GG zostały zaimportowane do Outlook'a. Na podstawie tych informacji program wie, jakie kontakty Gadu-Gadu powinny zostać zaimportowane a jakie pominąć. Aby na nowo pobrać wszystkie kontakty Gadu-Gadu do Outlook’a należy usunąć plik bazy danych. Niżej wymienione kroki pokazują jak to zrobic:

1.    Lokalizujemy pliki bazy danych

Pliki bazy danych znajdują się w folderze

C:\Documents and Settings\<nazwa_ użytkownika >\Dane aplikacji\CodeTwo\Giegieo\ImportCache

•    <nazwa_użytkownika> oznacza nazwę konta użytkownika obecnie zalogowanego w systemie

Jeśli nie możesz znaleźć folderu Documents and Settings,toprawdopodobnie jest on ukryty. Więcej informacji o tym jak wyświetlić ukryte pliki znajdziesz tutaj.

Do podanej ścieżki można dostać się w szybszy sposób.

a) W menu start wybieramy pozycję "Uruchom"

b) W pole "Otwórz" wpisujemy %appdata%\CodeTwo\Giegieo\ImportCache

2.    Usuwamy plik, który dotyczy naszego profilu GG i naszego profilu Outlook

W folderze znajdują się bazy danych dla wszystkich profili GG i wszystkich profili Outlook’a. Każdy plik ma odpowiednią nazwę, która określa, z jakich profili przechowuje informacje o kontaktach. Nazwy plików są tworzone wg schematu:<profil_outlook>_<profil_gg>.dat np. Maciej_ja.dat.

•    <profil_outlook> jest to nazwa profilu w Outlook’u, do którego zaimportowano kontakty GG
•    <profil_gg> jest to nazwa profilu GG, z którego pobrano kontakty

Usuwamy plik, który dotyczy profilu Outlook'a do którego chcemy zaimportowac kontakty i profilu GG, z którego chcemy pobrac kontakty.

3.    Uruchamiamy Outlook’a

Po uruchomieniu Outlooka program sam poinformuje nas o możliwości pobrania kontaktów z listy Gadu-Gadu. Teraz możemy zaimportować wszystkie kontakty jakie mamy na swojej liście GG.

 

 infoiconEfektem takiej akcji jest uruchomienie importera w trybie importu nowych kontaktów, a nie w trybie pierwszego uruchomienia. Oznacza to, że podczas pierwszego kroku importu nie pojawi się opcja "Nie pokazuj więcej".

 

Giegieo - wtyczka Gadu Gadu dla Outlook