Baza Wiedzy

Jak podmienić komputer synchronizowany za pomocą programu CodeTwo Outlook Sync na inny

Jeżeli wymieniasz jeden z komputerów synchronizowanych za pomocą CodeTwo Outlook Sync, koniecznie zapoznaj się z poniższymi uwagami. W tym artykule bazy wiedzy korzystamy z:
Komputer #1 i Komputer #2 są obecnie synchronizowane.
Komputer #3 jest nowym komputerem i zastąpi Komputer #2.

1. Zainstaluj Microsoft Office na Komputerze #3 i uruchom Outlook przynajmniej raz przed instalacją CodeTwo Outlook Sync.

2. Jeżeli Komputer #1 i #2 są skonfigurowane tak, aby pozostawiać wiadomości na serwerze pocztowym i dodasz swoje konto email na Komputerze #3, Microsoft Outlook pobierze wiadomości. Jeżeli połączysz maszyny programem CodeTwo Outlook Sync i wybierzesz opcję dodania danych z Komputera #1 i Komputer #3, wiadomości z Komputera #1 zostaną dodane do wiadomości z Komputera #3 oraz to samo będzie miało miejsce w przeciwną stronę tworząc mnóstwo duplikatów. 

3. Zaleca się, utworzyć na Komputerze #1 wzorcową kopię danych Outlooka, która zastąpi dane na Komputerze #3. Podczas konfiguracji pierwszej synchronizacji wybierz Pozostaw dane na Komputerze #1. Oznacza to, że nawet jeżeli na Komputerze #3 zostało dodane konto email i zostały wiadomości pobrane z serwera, zostaną one wszystkie wykasowane kiedy dane z Komputera #1 zastąpią dane w Komputerze #3.

4. Można też zdecydować się na zrobienie kopii zapasowej danych Outlooka przez synchronizacją z Komputerem #3. Kopia zapasowa może zostać wykonana za pomocą programu SCANPST.EXE, którego użycie omawia artykuł Przenoszenie i odzyskiwanie danych w programie Microsoft Outlook.