Baza Wiedzy

Instalacja CodeTwo Public Folders na próbnej wersji Microsoft Outlook 2010

Najnowsza wersja CodeTwo Public Folders (począwszy od wersji 4.5) obsługuje Microsoft Outlook 2010. Program można zainstalować na 32- i 64-bitowej wersji Outlook 2010 w jednym z dostępnych pakietów: Dla Użytkowników Domowych i Małych Firm, Professional lub Outlook 2010 jako osobny produkt. Pakiet Dla Użytkowników Domowych i Uczniów nie zawiera Outlook 2010, a więc nie będzie działał z CodeTwo Public Folders. Więcej na temat każego pakietu można przeczytać tutaj. Każdy pakiet lub produkt można pobrać w wersji próbnej (trial) w dwóch opcjach:

  1. Wersja próbna w pełni do pobrania, którą zapisujemy na komputerze. Wielkość pliku instalacyjnego waha się w zależności od wersji pakietu, ale jest to około 500 MB. Po zakończeniu instalacji, można pobrać i używać CodeTwo Public Folders. Nie ma żadnego ograniczenia w funkcjonalności programu Outlook w wersji próbnej za wyjątkiem tego, że przestanie on działać po 60 dniach. Aby sprawdzić jaką wersję posiadamy, należy w programie Outlook kliknąć Plik, a następnie Pomoc. Pojawi się informacja o zainstalowanej wersji Outlook (Rys. 1).

              Rys. 1
               Rys. 1 Wersja próbna programu Outlook 2010, która w pełni działa z CodeTwo Public Folders

  1. Inna, dostępna wersja próbna nazywa się Click-to-Run. W tym przypadku, można rownież wybrać różne pakiety. Jednak nie pobieramy tutaj jednego, dużego pliku instalacyjnego ale mały plik około 1.5 MB na komputer. Podczas instalacji niezbędne pliki są pobierane na bieżąco, dlatego wymagane jest połączenie z Internetem. Po instalacji stałe połączenie z Internetem jest również potrzebne, gdyż Outlook pobiera dane podczas naszej pracy z programem oraz przy wykonywaniu różnych czynności. Ta wersja programu Outlook (Rys. 2) nie jest kompatybilna i nie będzie działać z CodeTwo Public Folders ponieważ nie instaluje się w standardowej lokalizacji (C:\Program Files\Microsoft Office\Office 14) ale w innym miejscu. Jeśli chcemy testować lub używać CodeTwo Public Folders, trzeba kupić pełną wersję Outlook 2010 lub pobrać wersję próbną opisaną w punkcie 1. 

               Rys. 2
                Rys. 2 Próbna wersja Click-to-Run Outlook 2010, która nie współpracuje z CodeTwo Public Folders