Baza Wiedzy

Akceptowanie i odrzucanie przesłanych zadań i spotkań w CodeTwo Public Folders

Użytkownicy CodeTwo Public Folders mogą napotkać trudności podczas akceptowania i odrzucania terminów spotkań i zleconych zadań w Outlooku 2003 i 2007. Problem ujawnia się wyłącznie wtedy gdy udostępniamy innym użytkownikom osobisty folder zadań lub kalendarz. Jako przykładu użyjemy sytuacji, w której chcemy zaakceptować przesłane nam zadanie, lecz analogicznie sytuacja będzie wyglądać z odrzucaniem zadania, bądź akceptowaniem i odrzucaniem spotkań.

Gdy otrzymujemy Zadanie i chcemy je zaakceptować, pojawi się pytanie o edycję odpowiedzi jak na rys. 1.

71
Rys. 1.Gdy wysyłamy odpowiedź, program pyta czy chcemy edytować tę wiadomość.

Bez względu jaką odpowiedź wybierzemy, Outlook wyświetli następującą informację -rys.2:

72
Rys. 2. Informacja Outlooka o tym, iż odpowiedź nie może zostać wysłana.

Rozwiązaniem w tej sytuacji jest skorzystanie z obejścia, co pozwoli nam faktycznie wysłać wiadomość o zaakceptowaniu zadania. Aby wysłać wiadomość o akceptacji zadania, należy otworzyć wiadomość zawierającą zadanie a następnie ją zamknąć. Jeżeli status wiadomości zmianił się na 'Przeczytana' wysłanie odpowiedzi jest już mozliwe. Jeżeli wiadomość ma nadal status 'Nieprzeczytana' należy podświetlić na moment inną wiadomość, lub opuścić folder Skrzynka odbiorcza by zaraz do niego powrócić, tak aby informacja o oczekującym zadaniu zmieniła status na 'Przeczytana'. Gdy status wiadomości zostanie zmieniony na przeczytana, możemy już wysłać potwierdzenie o akceptacji zadania. Podobnie należy postępować przy odrzucaniu zadania, lub działań na elementach kalendarza takich jak akceptacja spotkania, wstępna akceptacja, odrzucenie, propozycja nowego terminu.

Zaakceptowane zadanie zostanie umieszczone w osobistym folderze zdań. Zaakceptowane spotkanie zostanie umieszczone w osobistym kalendarzu.

warniconWybranie z menu kontekstowego 'Oznacz jako przeczytana' nie zmienia statusu odebranej wiadomości o zadaniu.