CodeTwo Task Workflow

Twój bezpłatny manager zadań w Outlooku

CodeTwo Task Workflow
Watch a video on CodeTwo Task Workflow.

Kluczowe funkcje

  • Darmowy i prosty w użyciu manager zadań dla Outlooka 2016 / 2013 / 2010 / 2007

  • Przypisuj, monitoruj i obserwuj zadania (swoje lub zespołu) bezpośrednio w Outlooku

  • Synchronizuj zadania Outlooka z innymi użytkownikami w czasie rzeczywistym (za pośrednictwem serwera Exchange lub programu CodeTwo Public Folders)

  • Twórz projekty i zarządzaj nimi

  • Idealne do zarządzania projektami – od najprostszych zadań, przez złożone projekty grupowe, do sprawnego estymowania i planowania (Scrum, DSDM, XP)

  • Automatyczne notyfikacje e-mail

  • Generuj statystyki zadań, korzystaj ze współdzielonych ustawień oraz wiele więcej

  • Bezobsługowa integracja z Outlookiem – zacznij korzystać z wtyczki zaraz po instalacji

Co to jest

Zarówno początkujący, jak i wytrawni użytkownicy doceniają tony funkcji oferowanych przez Microsoft Outlook. Mimo że program jest tak wszechstronny i rozbudowany, że wielu z nas po prostu „żyje w nim” w codziennej pracy, to funkcja zadań zdaje się być nie do końca dopracowana. Dlatego wielu użytkowników posługuje się alternatywnymi rozwiązaniami do zarządzania zadaniami lub projektami.

Aby mieć wszystko pod kontrolą i zapanować nad swoją pracą bez opuszczania Outlooka, stworzyliśmy darmowy dodatek – CodeTwo Task Workflow. Dzięki przejrzystemu panelowi zarządzania zadaniami, automatycznym notyfikacjom e-mail oraz pełnemu wsparciu dla synchronizacji z Exchange lub CodeTwo Public Folders, w końcu możesz planować projekty dla całej firmy i pracować z innymi na zadaniach w czasie rzeczywistym – a cały proces pozostaje pod ręką, w Outlooku.

Jak to działa

CodeTwo Task Workflow automatycznie integruje się z Outlookiem, dodając do wstążki programu własny panel zarządzania oraz kilka dodatkowych przycisków. Panel zarządzania pozwoli ci sprawnie przypisywać osoby do poszczególnych zadań, wybierać i edytować ich statusy, oceniać czas i wysiłek związany z ich realizacją oraz zarządzać notyfikacjami. Przyciski, które dodaliśmy do wstążki, służą do oznaczania zmian w zawartości poszczególnych zadań, w tym czasu pracy oraz włączania i wyłączania panelu programu.

CodeTwo Task Workflow

Jakiekolwiek zmiany w twoich zadaniach mogą generować notyfikacje e-mail, które wysyłane są do wszystkich tych osób, które powinny być powiadomione o zmianach – do szefa, podwładnego czy też współodpowiedzialnego za realizację zadania kolegi. Dzięki temu, możesz być pewny, że wszyscy będą zawsze na bieżąco z przebiegiem prac i żadne zadanie nie zostanie pominięte lub zapomniane.

CodeTwo Task Workflow

Opcje programu są dostępne na wstążce Outlooka – zawsze pod ręką, kiedy potrzebujesz ich podczas pracy ze swoimi zadaniami.

CodeTwo Task Workflow

Przycisk Workflow View zmienia widok zadań w folderach Outlooka, umożliwiając natychmiastowy dostęp do wszystkich potrzebnych funkcji, jak np. przypisywania osób, postępu i statusu zadania lub czasu spędzonego na jego realizacji.

tw04

Opcja Default Notifications pozwala na włączanie i wyłączanie notyfikacji e-mail dla zmian w zadaniach dokonywanych w danym folderze. Dzięki tej funkcji, możesz wybierać osoby, które będą poinformowane, jeśli dojdzie do jakichkolwiek zmian w którymś z zadań.

CodeTwo Task Workflow

Z kolei przycisk Statistics umożliwia szybkie tworzenie statystyk dla twoich projektów, tak byś mógł sprawdzać, ile pracy zostało wykonanej i jak długo potrwa realizacja projektu. Dowiesz się również, ile zadań zostało już zakończonych oraz który z twoich współpracowników zostaje w tyle i potrzebuje dodatkowego wsparcia. Statystyki mogą zostać wygenerowane jako dokument Excel lub raport HTML, wyświetlany w oknie przeglądarki.

tw06

Jak z tego korzystać

Poznaj przykłady zastosowania programu i wybierz najlepiej pasujące do twojego modelu pracy. Stosując jeden z poniższych scenariuszy, już za chwilę możesz zacząć w pełni wykorzystywać możliwości CodeTwo Task Workflow.

CodeTwo Task Workflow

Instalacja i konfiguracja

Proces instalacyjny jest prosty. Po prostu pobierz CodeTwo Task Workflow i uruchom go na każdym komputerze wyposażonym w Microsoft Outlook. Postępuj zgodnie ze wskazówkami (Next, Next, Finish) i uruchom Outlooka. To wszystko! CodeTwo Task Workflow już jest na wstążce Twojego Outlooka i możesz od razu zacząć pracę na zadaniach ze swoim zespołem.

Uwaga! Jeśli chcesz współdzielić zadania z innymi użytkownikami Microsoft Outlook i zarządzać nimi przy pomocy CodeTwo Task Workflow, upewnij się, że jesteście wszyscy podłączeni do Microsoft Exchange Server lub korzystacie z CodeTwo Public Folders (ekonomicznej alternatywy dla Exchange'a). Dowiedz się więcej o CodeTwo Public Folders...