CodeTwo Exchange Rules 2013

CodeTwo Exchange Rules 2013

Stopki e-mail, noty prawne i branding dla Exchange 2013, Outlook i urządzeń mobilnych

CodeTwo Exchange Rules 2013

Wersja dla Exchange 2003/2000  |   Wersja dla Exchange 2007  |   Wersja dla Exchange 2010

Poniższa tabela przedstawia najbardziej pożądane przez administratorów funkcjonalności, jeśli chodzi o wsparcie podpisów email i not prawnych. Pomimo, iż Microsoft Exchange Server 2013 daje administratorom większą możliwość kontroli nad firmowymi stopkami email w porównaniu do poprzednich wersji serwera, jego możliwości wciąż nie są idealne. Zobacz jak wypadają one w porównaniu do funkcji wbudowanych w CodeTwo Exchange Rules 2013:

Exchange Rules 2013 vs Reguły przepływu poczty (mail flow rules) w Exchange 2013
 Exchange Rules 2013Reguły przepływu poczty
Stopki email bezpośrednio pod ostatnią odpowiedzią w korespondencjiExchange RulesExchange Rules
Grafiki i loga bezpośrednio w wiadomości (in-line)Exchange RulesExchange Rules
Wsparcie dla różnych klientów pocztowych (Outlook, urządzenia  mobilne i inne)Exchange RulesExchange Rules
Wsparcie dla formatu HTML Exchange RulesExchange Rules
Plain textExchange RulesExchange Rules
Edytor RTFExchange RulesExchange Rules
Wbudowany edytor stopek emailExchange RulesExchange Rules
Intuicyjny kreator regułExchange RulesExchange Rules
Wsparcie dla pól Active DirectoryExchange RulesExchange Rules
Szybkie wstawianie pól Active DirectoryExchange RulesExchange Rules
Łatwa selekcja użytkowników, grup i OU z Active DirectoryExchange RulesExchange Rules
Wstawianie podpisów/not prawnych w dowolnym miejscu wiadomościExchange RulesExchange Rules
Stopki jako nagłówkiExchange RulesExchange Rules
Wstawianie stopki tylko raz do korespondencji z wieloma odpowiedziamiExchange RulesExchange Rules
Łatwe wstawianie statycznych grafikExchange RulesExchange Rules
Możliwość użycia dynamicznych grafik i tekstówExchange RulesExchange Rules
Kody QR w podpisach emailExchange RulesExchange Rules
Automatyczne usuwanie pustych pól z podpisówExchange RulesExchange Rules
Stopki widoczne w folderach Elementy WysłaneExchange RulesExchange Rules
Wiele reguł dla jednej wiadomościExchange RulesExchange Rules
Importowanie/eksportowanie regułExchange RulesExchange Rules*
(* tylko przy użyciu PowerShell)
Harmonogram działania regułExchange RulesExchange Rules*
(* tylko zakresy czasowe, bez rekurencji)
Dedykowany Tester RegułExchange RulesExchange Rules
Biblioteka podpisów i obrazówExchange RulesExchange Rules

Stopki email bezpośrednio pod ostatnią odpowiedzią w korespondencji

Program umożliwia tworzenie (po stronie serwera) spersonalizowanych podpisów email i not prawnych. Co więcej, możesz zdecydować gdzie program ma wstawić stopkę email - czy bezpośrednio pod ostatnią odpowiedzią czy też na samym dole konwersacji.

Grafiki i loga bezpośrednio w wiadomości (in-line)

Grafiki wykorzystane w szablonach podpisów są zawsze dodawane in-line i Twoi odbiorcy nie otrzymają ich jako załączniki. Nieważne jaki klient pocztowy jest używany w Twojej organizacji, stopki email zawsze wyglądają dokładnie tak jak je zaprojektowałeś, nawet wtedy, kiedy wiadomości są wysyłane z urządzeń mobilnych.

Wsparcie dla formatowania HTML / Edytor stopek

Na serwerze Exchange 2013, zaprojektowanie szablonu podpisu email wymaga ręcznego wpisania kodu HTML. Brak paska narzędzi i możliwości pracy w trybie WYSIWYG sprawia, że natywny edytor Exchange 2013 nie jest łatwy w użyciu i wymaga mnóstwa cierpliwości. Sformatowanie podpisu email lub noty prawnej dokładnie tak jak Ty chcesz może Ci sprawić sporo trudności.

CodeTwo Exchange Rules 2013 zawiera zaawansowany edytor typu WYSIWYG, który ułatwia tworzenie podpisów i not prawnych. Edytor zawiera wiele opcji, które pozwalają na prostą edycję stopek, np. zmianę typu czcionki, jej rozmiaru i koloru, dodanie linków, grafik, itp. Co więcej, możesz użyć paska narzędzi wbudowanego w edytor aby wygodnie dodawać pola Active Directory bez ryzykowania literówek i konieczności wyszukiwania ich nazw w systemie.

Kreator reguł / Integracja z Active Directory

Przy użyciu wbudowanego kreatora reguł w Exchange Server 2013, będziesz musiał przebrnąć przez opcje, które szybko i niekontrolowanie piętrzą się z każdym kolejnym krokiem. W rzeczywistości, większość z nich nigdy nie zostanie użyta, ale wciąż będzie wprowadzała zamieszanie.

Kreator reguł w CodeTwo Exchange Rules 2013 jest bardzo przejrzysty, intuicyjny i przyjazny użytkownikom. Integracja z Active Directory pozwala na łatwiejsze wybieranie skrzynek pocztowych użytkowników, grup i całych jednostek organizacyjnych, dla których mają działać stworzone reguły. Możesz w nim także skonfigurować frazy wstrzymujące stopki dla użytkowników, którzy nie chcą, aby zostały one dołączone do ich wiadomości. Dzięki opcji podglądu stopek email możesz sprawdzić wszystko bez konieczności wysyłania wiadomości. Na koniec, możesz tutaj także ustawić zaawansowane opcje, takie jak sposób przetwarzania kolejnych reguł czy ustawienie harmonogramu aktywacji stopek.

Grafiki i obrazy

Zdecydowana większość firm chce korzystać z grafik w swoich stopkach email - od firmowego loga poprzez banery reklamowe do dynamicznych zdjęć pracowników i odręcznych podpisów. Funkcje wbudowane w serwer Exchange 2013 mocno to komplikują, a przy tym pozwalają na wstawianie do podpisów tylko obrazów hostowanych w sieci (tzw. linked images).

Dzięki CodeTwo Exchange Rules 2013 dodawanie grafik (osadzonych w wiadomości i hostowanych w sieci) jest dziecinnie proste. Odnosi się to zarówno do statycznych obrazów, które będą takie same dla całego działu lub firmy, jak i do dynamicznych zdjęć, które zostały wybrane na podstawie adresu e-mail i są inne dla każdego użytkownika. Co więcej, program jest w stanie dołączać indywidualne zdjęcie użytkownika do wiadomość, pobrane bezpośrednio z atrybutu thumbnailPhoto w Active Directory. Oznacza to, że personalizacja korespondencji użytkowników może wreszcie osiągnąć wyższy poziom.

Zmieniające się treści w stopkach

Pięknie obrandingowane podpisy email nie są tylko świadectwem profesjonalnego podejścia do biznesu, ale też świetnym sposobem na wysyłanie wiadomości marketingowych do klientów. Dzięki CodeTwo Exchange Rules 2013 możesz za pośrednictwem własnej korespondencji biznesowej powiadomić ich o najnowszych ofertach i zniżkach. Program pozwala nie tylko na wstawianie statycznych grafik i linijek tekstów do stopki lub nagłówka wiadomości, ale też może dodać do wiadomości rotujący tekst, obrazek czy baner. Twój dział marketingu może przygotować specjalny folder z promocyjnymi banerami lub linijkami tekstu, które będą wciągane do wiadomości losowo (lub w sekwencji) tuż poniżej jej treści.

Automatyczne usuwanie pustych pól z podpisów email

Kiedy kończysz tworzenie swojego szablonu stopki, musisz upewnić się, że podpisy wyglądają profesjonalnie. Pewnie zastanawiasz się, co się stanie jeśli w szablonie użyjesz pól Active Directory, które w przypadku niektórych pracowników nie mają wpisanych żadnych danych. Zazwyczaj oznacza to pustą linię w stopce, która będzie rzucać się w oczy.

Możesz rozwiązać ten problem dzięki CodeTwo Exchange Rules 2013. Program posiada funkcjonalność, która jest odpowiedzialna za usuwanie całych linijek tekstu, jeżeli zawierają pola nie posiadające odpowiedników w Active Directory. W ten sposób Twoje podpisy będą wyglądały jakby nigdy nie brakowało w nich żadnych tekstów.

Stopki email widoczne w folderach Elementów Wysłanych

Kiedy skonfigurujesz swoje reguły dodawania podpisów i not prawnych dla serwera Exchange 2013, napotkasz kolejny problem. Użytkownicy nie wiedzą, że stopki email dodawane są bezpośrednio na serwerze. Nie widzą żadnych zmian w wyglądzie wiadomości podczas jej tworzenia ani po jej wysłaniu i przeniesieniu do folderu Elementy Wysłane.

CodeTwo Exchange Rules 2013 ma na to rozwiązanie - wszystkie wiadomości, które przechodzą przez program i otrzymują podpis lub notę prawną, pojawią się w folderze Elementów Wysłanych wraz z dodaną im przez program stopką email. Teraz użytkownicy mogą zajrzeć do wysłanej poczty, aby zobaczyć jak wygląda końcowy rezultat po wysłaniu wiadomości.