Bezpośrednia migracja z Exchange 2003 do Exchange 2013

z programem CodeTwo Exchange Migration

CodeTwo Migration movie

Exchange Migration certificates

„I love a tool that is advertised as being able to perform a task, and it does just that. It just works.”

– J. Peter Bruzzese
(Microsoft Exchange MVP, MSExchange.org)

Migracja Exchange 2003 do 2013 może być problematyczna. Te dwie wersje serwerów Exchange nie mogą współistnieć w jednym lesie Active Directory, więc jedyną opcją jest przeprowadzenie migracji skrzynek pocztowych między lasami dwóch różnych serwerów. Jednakże, nie może być to zrobione za pomocą natywnego narzędzia migracji serwera Exchange.

CodeTwo Exchange Migration rozwiązuje ten problem. Program pozwala na bezpośrednią migrację z serwera Exchange 2003 do 2013, redukując ilość potrzebnego czasu, zasobów i liczbę wstępnych zadań konfiguracyjnych potrzebnych do jej wykonania. Nie musisz już więcej myśleć o dwu-etapowej migracji. Z CodeTwo Exchange Migration instalacja Exchange 2007 lub 2010 tylko w celu przejścia do Exchange 2013 nie jest już koniecznością.

Najważniejsze funkcjonalności programu:

  • Bezpośrednia migracja z Exchange 2003 do Exchange 2013
  • Łatwa migracja skrzynek pocztowych między lasami serwera Exchange
  • Pełna dostępność usług pocztowych w trakcie migracji
  • Migracja folderów publicznych
  • Kreatory konfiguracji oraz listy kontrolne migracji
  • Pełna kontrola administratora nad przepływem danych
  • Bezpłatne wsparcie techniczne

Success story

Przeczytaj jak specjaliści eResources LCC pomyślnie zmigrowali skrzynki z serwera Exchange 2003 do Exchange 2013.

Firma poszukiwała rozwiązania, które pozwoliłoby na bezpośrednią migrację do Exchange 2013. CodeTwo Exchange Migration pomógł im szybko wykonać to zadanie.

Dowiedz się więcej…


Jak to działa?

CodeTwo Exchange Migration jest przyjaznym w obsłudze narzędziem do migracji, które działa na jednym z komputerów w źródłowej domenie Active Directory. Nie musisz logować się do żadnych dodatkowych usług w chmurze, udostępniać serwerów lub ujawniać swoich danych w jakimkolwiek momencie migracji. Program pracuje bezpośrednio na Twoim PC i to Ty go kontrolujesz.

The main window of the Jobs tab

CodeTwo Exchange Migration jest łatwy w konfiguracji. Instalacja wymaga minimalnego wysiłku, a wbudowane kreatory połączeń pomagają prawidłowo nawiązać połączenie zarówno z domeną źródłową i docelową w serwerze Exchange. Dodatkowo, sprawdzają czy środowisko jest już gotowe do rozpoczęcia migracji tworząc listę kontrolną.

Establishing the server connection

Kiedy połączenie z serwerem źródłowym zostało skonfigurowane poprawnie można przejść do tworzenia pierwszego zadania migrującego. W zadaniu migrującym mamy możliwość ustawienia połączenia z serwerem docelowym, wybrania poszczególnych skrzynek pocztowych, czy też określenia typu folderów, które mają być migrowane lub wykluczone z procesu migracji. 

Migration job sections

Przed rozpoczęciem migracji, zostaniesz poproszony o dopasowanie skrzynek pocztowych z serwera źródłowego z tymi na serwerze docelowym. Możesz zrobić to manualnie albo za pomocą opcji Automatch. Jeśli wybierzesz drugą metodę, program automatycznie dopasuje skrzynki pocztowe wykorzystując wzór <First Name> <Last Name>.

Automatch your mailboxes

Jeśli któraś ze skrzynek pocztowych nie jest utworzona na serwerze docelowym, CodeTwo Exchange Migration może ją utworzyć automatycznie na podstawie danych z serwera źródłowego. Wzór według którego tworzone są nowe skrzynki może być w znacznej mierze modyfikowany.

Create target mailboxes

Jak tylko skrzynki pocztowe Exchange 2003 zostaną przypisane do swoich odpowiedników na Exchange 2013, możesz rozpocząć proces migracji. Istnieje również możliwość zaplanowania go tak, aby automatycznie uruchomił się później. Dzięki wbudowanemu harmonogramowi zajmie Ci to tylko chwilę. Program wyświetla postęp każdego procesu migracyjnego i generuje szczegółowe pliki dziennika, tak szybko jak tylko dana skrzynka pocztowa zostanie skopiowana.

Schedule the migration process

CodeTwo Exchange Migration nie usuwa żadnych elementów skrzynek pocztowych ze źródłowej domeny Exchange 2003. Program wykonuje dokładną kopię każdej skrzynki w lokalizacji docelowej. Użytkownicy nie ucierpią w jakikolwiek sposób z powodu migracji, a czas niedostępności usługi jest ograniczony do minimum.