CodeTwo Exchange Sync

CodeTwo Exchange Sync

Synchronizuj foldery Exchange | Publiczne Foldery na urządzeniach mobilnych

CodeTwo Exchange Sync

Grupowy kalendarz 

CodeTwo Exchange Sync pozwala na proste utworzenie widoku grupowego kalendarza dla wielu pracowników. 

W firmie nad jednym projektem pracuje 6 osobowy zespół. Każda z osób zapisuje swoje działania i plany w kalendarzu programu Outlook. Jednak każda z osób chciałaby również widzieć kalendarze innych pracowników na jednym widoku, aby mieć szybki podgląd na sytuację projektu. Wymaganie to można zrealizować przy pomocy standardowych funkcjonalności programu Microsoft Outlook, który pozwala na przeglądanie wielu kalendarzy na jednym widoku. Jest ono jednak czasochłonne i niewygodne. Przede wszystkim najpierw administrator musi ustawić odpowiednio prawa dostępu tak, aby każdy z pracowników mógł odczytać dane z kalendarzy pozostałych 5 osób. Poza tym za każdym razem, jeśli chcemy oglądnąć taki zbiorczy kalendarz, należy w Outlooku zaznaczyć 6 różnych kalendarzy (wliczając swój). 

Exchange Sync Screencast 05 modifiers

Grupowy widok kalendarza zdecydowanie prościej można stworzyć dzięki programowi CodeTwo Exchange Sync. Wystarczy, że administrator zdefiniuje zadanie synchronizacji typu One-Way, gdzie terminy z wielu kalendarzy pracowników zaangażowanych w projekt będą kopiowane do jednego wspólnego kalendarza – najlepiej znajdującego się w folderze publicznym. Przy takim podejściu wystarczy jedno kliknięcie, aby przejść do publicznego kalendarza i zobaczyć zbiorczy widok dla 6 różnych osób. Co więcej kalendarz taki będzie można również oglądać poza firmą w przeglądarce internetowej, ponieważ będzie dostępny w OWA (Outlook Web Access). 

Program CodeTwo Exchange Sync oferuje tutaj dodatkowe funkcjonalności, które pozwalają lepiej zarządzać danymi pojawiającymi się we wspólnym kalendarzu. Z jednej strony są to filtry, dzięki którym można określić, które dokładnie terminy mają być kopiowane do wspólnego kalendarza. Można na przykład wykluczyć terminy oznaczone jako prywatne, kopiować tylko terminy nie starsze niż określona data, czy posiadające wybraną kategorię. Z drugiej strony modyfikatory pozwalają zmieniać elementy przed ich przeniesieniem do wspólnego kalendarza tak, aby niosły ze sobą dodatkową informację, np. z kalendarza którego użytkownika pochodzi określony termin. 

Nasi Klienci: